Inicjatywa edukacyjna Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych „LETNIA AKADEMIA LIDERÓW RODO”

Już w lipcu br. Urząd Ochrony Danych Osobowych rozpoczyna nową, bezpłatną inicjatywę edukacyjną pt. LETNIA AKADEMIA LIDERÓW RODO.

Dzięki LETNIEJ AKADEMII LIDERÓW RODO studenci i młodzi absolwenci mają szansę wzbogacić swoją wiedzę o tajniki stosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, a więc RODO.

Dla kogo jest LALR?

Do udziału w LETNIEJ AKADEMII LIDERÓW RODO zapraszeni sa studenci kierunków:

•  prawa, administracji, stosunków międzynarodowych i informatyki (od III do V roku) oraz absolwentów tych kierunków (studia ukończone nie później niż 3 lata temu).

Czego nauczą się uczestnicy LALR?
Tematem przewodnim tegorocznej edycji Akademii będą praktyczne aspekty ochrony danych osobowych i prywatności. Oznacza to, że odsłoniętę zostaną przed studentami wszelkie tajniki stosowania ogólnego rozporządzenia ochrony danych (RODO). W szczególności wraz z zaproszonymi do projektu ekspertami będzie można nauczyć się jak:

• w praktyce stosować RODO,
• dbać o dane osobowe w czasach największych cyberwzywań i galopującego postępu technologicznego,
• złożyć skargę do Prezesa UODO,
• zgłosić naruszenie ochrony danych osobowych,
• przygotować się do kontroli UODO,
• zrealizować obowiązki inspektora ochrony danych.

Odsłonięte zostaną kulisy działania organu nadzorczego i wyjaśnione zostanie:

• dlaczego i jak Prezes UODO nakłada administracyjne kary pieniężne,
• w jakim celu Prezes UODO współpracuje z Europejską Radą Ochrony Danych,
• z jakiego powodu Prezes UODO prowadzi działania edukacyjne.

Co zyskają uczestnicy LALR?

Podczas wykładów online i spotkań stacjonarnych od lipca do września 2023 roku studenci i młodzi absolwenci mogą zdobyć unikatową wiedzę i poszukiwane na rynku pracy umiejętności zawodowe, czerpiąc z wiedzy i doświadczenia ekspertów UODO oraz aktualnych liderów ochrony danych osobowych. Na zakończenie wakacyjnych spotkań, pod koniec września, uczestnicy otrzymają dyplomy ukończenia LETNIEJ AKADEMII LIDERÓW RODO. Przed wyróżniającymi się uczestnikami otworzy się możliwość odbycia praktyk lub zdobycia zatrudnienia w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych.

Jak dołączyć do grona słuchaczy LALR?

Osoby chętne do wzięcia udziału w inicjatywie edukacyjnej UODO prosimy o zarejestrowanie się za pośrednictwem specjalnego formularza. Zapisy potrwają od 1 do 22 czerwca br.

Liczba miejsc jest ograniczona!

Więcej informacji o LETNIEJ AKADEMII LIDERÓW RODO na: www.uodo.gov.pl