Kolejna edycja praWOStart za nami

W okresie od 27 lutego do 3 kwietnia 2023 r. odbyła się kolejna edycja praWOStart - cyklu warsztatów przygotowujących do matury z WOSu. Dla licealistów z całej Polski to nie tylko okazja do usystematyzowania wiedzy oraz powtórzenia najważniejszych informacji z WOSu, ale też możliwość poznania kadry akademickiej WPiA UW.

praWOStart to coroczny projekt organizowany przez Wydział Prawa i Administracji UW we współpracy z kadrą akademicką WPiA UW oraz Samorządem Studentów WPiA UW. To omówienie najważniejszych zagadnień z WOSu, możliwość dowiedzenia się jakie kompetencje mają podmioty rządzące w kraju, jakie prawa i obowiązki mają obywatele czy zapoznanie się z Konstytucją RP i systemem sądownictwa oraz poznanie tajników polityki i prawa. Ponadto, w tym roku po raz pierwszy odbyły się również warsztaty z pisania pism procesowych. W dniach od 27 lutego do 3 kwietnia 2023 r. ponad 1200 maturzystów wzięło udział w zajęciach trwających aż 6 tygodni - wykładach z 8 bloków tematycznych, zgodnych z podstawą programową w zakresie rozszerzonym z wiedzy o społeczeństwie. Dodatkowo, odbyło się 8 warsztatów, dedykowanych każdemu z tematów, polegających na rozwiązywaniu zadań maturalnych razem ze studentami prawa.

Zajęcia poprowadzili wybitni specjaliści, wykładowcy WPiA UW: prof. Robert Grzeszczak, prof. ucz. dr hab. Piotr Rylski, dr hab. Krzysztof Koźmiński, dr Zuzanna Kulińska-Kępa, dr Katarzyna Syroka-Marczewska, dr Marcin Romanowicz, dr Jakub Pawliczak oraz mgr Maciej Grześkowiak.

Dzień po zakończeniu cyklu wykładów i warsztatów odbył się wielki test podsumowujący wiedzę zdobytą podczas zajęć. Aż 10 osób, które udzieliły najwięcej poprawnych odpowiedzi, otrzymało nagrody w postaci wyjątkowych gadżetów WPiA UW.

Serdecznie dziękujemy kadrze akademickiej za zaangażowanie i przeprowadzenie zajęć, a maturzystom za tak liczny udział!

To już III edycja praWOStart, która w całości odbyła się zdalnie, dzięki czemu udział w zajęciach mogli wziąć licealiści z całej Polski.