Koło Naukowe Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej UW ma zaszczyt zaprosić na Konferencję Naukową „Nowe odczytanie filozofii prawa Ronalda Dworkina”

„Nowe odczytanie filozofii prawa Ronalda Dworkina”.

Jako motyw przewodni Konferencji pragniemy wskazać zarówno rozległą i wielowątkową myśl Ronalda Dworkina,
jak i jej bogate dziedzictwo. Wierząc w jej ponadczasowość i nieustające znaczenie,
przekonani jesteśmy o tym, że 10 lat po śmierci wybitnego i uznanego na świecie filozofa i prawnika
wciąż należy rozważać słuszność jego tez i siłę jego argumentacji.

Serdecznie zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych
filozofią i teorią prawa oraz myślą polityczną zarówno w charakterze uczestników czynnych, jak i biernych.

Nabór abstraktów potrwa do 21 maja br. Prosimy, aby nie przekraczały one 300 słów (nie licząc bibliografii).

Konferencja odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2023 r.
w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (BUW) (ul. Dobra 56/66, sala 256)
z możliwością dołączenia online (formuła hybrydowa).

Konferencja jest organizowana jako podsumowanie projektu seminaryjnego KNFPiFS UW,
we współpracy z opiekunami Koła - Prof. Tomaszem Staweckim oraz Dr. Krzysztofem J. Kaletą.

Link do wydarzenia na Facebooku