Kursy języka polskiego dla nowo przyjętych studentów i studentek z Ukrainy

Centrum „Polonicum” organizuje intensywne kursy dla nowo przyjętych studentów i studentek z Ukrainy, którzy nie opanowali jeszcze języka polskiego na poziomie umożliwiającym swobodne podjęcie studiów (B2). Zgodnie z decyzją Senatu studenci ci powinni w ciągu nadchodzącego roku akademickiego podnieść swoje kompetencje w zakresie języka polskiego. Centrum „Polonicum” utworzy grupy 6-10 osobowe w godzinach porannych, popołudniowych oraz wieczornych. Kursy potrwają do końca roku akademickiego.

Centrum „Polonicum” prowadzi także różne zajęcia z języka polskiego i kultury polskiej; na te zajęcia zaproszeni są także studenci z Ukrainy, którzy już teraz znają język polski na poziomie umożliwiającym swobodne studiowanie. Oferta takich zajęć (dostępnych w systemie żetonowym) znajduje się na stronie Polonicum: http://polonicum.uw.edu.pl/o-kursach#lektoraty-jezyka-polskiego.