Mgr Karolina Oleksińska-Grabowska stypendystką Uniwersytetu w Hamburgu w ramach współpracy zagranicznej UW i UH

Mgr Karolina Oleksińska-Grabowska, doktorantka w Katedrze Prawa Europejskiego WPiA UW, realizuje miesięczne stypendium badawcze na Uniwersytecie w Hamburgu w ramach współpracy zagranicznej UW i UH. W ramach pobytu skupia się na prawie nowych technologii, prawie mediów elektronicznych oraz prawie unijnym, zwłaszcza w obszarze związanym z szeroko pojmowaną sztuczną inteligencją.

Ponadto w czasie trwania stażu mgr Oleksińska-Grabowska będzie współpracowała z badaczami z Centrum Prawa w Transformacji Cyfrowej, które funkcjonuje na Uniwersytecie w Hamburgu. Planowane jest również seminarium, gdzie mgr Oleksińska-Grabowska jako gość będzie mogła opowiedzieć o swoich dotychczasowych badaniach. Po odbyciu stażu planowane jest opublikowanie artykułu, który będzie zawierał efekty analiz przeprowadzonych w Niemczech.