Dr Aleksander Grebieniow oraz mgr Dominik Łukowiak laureatami stypendium MEiN dla wybitnych młodych naukowców

Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia 215 wybitnym młodym naukowcom, w tym 37 doktorantom. Wśród laureatów znalazło się dwoje pracowników Wydziału: dr Aleksander Grebieniow z Katedry Europejskiej Tradycji Prawnej oraz mgr Dominik Łukowiak z Katedry Prawa Konstytucyjnego. Stypendia zostały przyznane na okres 3 lat.

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 1719 wniosków o przyznanie stypendium. Były one oceniane przez Zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców metodą punktową – w ramach poszczególnych dyscyplin nauki i sztuki. Stypendia Ministra otrzymali młodzi naukowcy reprezentujący 47 dyscyplin naukowych i artystycznych. Pełne wyniki dostępne są na stronie MEiN.