Pracownicy Wydziału wśród autorów raportu "Wzorcowe zasady oceny skutków wykorzystania algorytmicznych systemów decyzyjnych w administracji publicznej"

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała w Portalu sztucznej inteligencji polskie tłumaczenie sprawozdania Europejskiego Instytutu Prawa (ELI - European Law Institute) z badań przeprowadzonych przez Instytut pod tytułem "Wzorcowe zasady oceny skutków wykorzystania algorytmicznych systemów decyzyjnych w administracji publicznej".

W zespole prowadzącym badania i przygotowującym raport uczestniczyło troje pracowników naszego Wydziału: prof. Marek Wierzbowski, który przewodniczył zespołowi badawczemu, dr Karolina Wojciechowska oraz mgr Katarzyna Ziółkowska.

Raport jest dostępny na Portalu sztucznej inteligencji KPRM.

Pobierz raport