Pracownicy Wydziału wśród laureatów konkursów Narodowego Centrum Nauki OPUS 24 i SONATA 18

Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki konkursów OPUS 24 i SONATA 18. Jak podaje NCN, w rozstrzygniętych konkursach łącznie złożono 3015 wniosków, spośród których 363 zostały zakwalifikowane do finansowania. Wśród zwycięskich wniosków znalazły się projekty pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Prof. dr hab. Marcin Matczak z Katedry Filozofii Prawa i Nauki o Państwie otrzymał finansowanie projektu Zmiana pojęciowa czy pojęciowa manipulacja? Jak odróżnić naturalną ewolucję pojęć prawnych od ich nadużycia w ramach grantu OPUS 24. Łączna kwota finansowania wynosi 1 165 415 zł.

Dr Adam Ploszka z Zakładu Praw Człowieka uzyskał finansowanie w ramach grantu SONATA 18 na łączną kwotę 358 886 zł. Projekt Prawa socjalne w konstytucjonaliźmie państw Europy Środkowej i Wschodniej ma na celu wypełnienie istniejącej luki w zakresie wiedzy na temat konstytucyjnej regulacji oraz sądowej ochrony praw socjalnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Serdecznie gratulujemy!