Przemysław Kolanek, student IV roku WPiA UW, zwycięzcą VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym

24 maja br. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym, którego założeniem jest popularyzacja nauki i dydaktyki postępowania cywilnego oraz rozwijanie zainteresowań studentek i studentów prawa w tej dziedzinie. Konkurs odbywa się corocznie pod stałym patronatem Towarzystwa Naukowego Procesualistów Cywilnych.

I miejsce w tegorocznej edycji konkursu zajął student IV roku WPiA UW, p. Przemysław Kolanek. Do finału awansowała również studentka IV roku WPiA UW, p. Zofia Trocka.

W konkursie wzięło udział 31 studentek i studentów wyłonionych w eliminacjach przeprowadzonych w 16 polskich ośrodkach akademickich. Pierwszy etap konkursu obejmował test wielokrotnego wyboru, złożony z 40 pytań. Test pozwolił wyłonić 7 osób, które przeszły do drugiego etapu konkursu. W drugim etapie studenci zmierzyli się z trudnym i kompleksowym kazusem, którego kanwą było dochodzenie roszczeń wynikających z naruszenia dóbr osobistych publikacją prasową. Odpowiedzi były udzielane ustnie, przed pełnym składem konkursowego jury, a każda odpowiedź podlegała indywidualnej ocenie komisji.