Rola dwuizbowości w ustroju demokratycznym

Koło Naukowe Komparatystyki Prawniczej WPiA UW ma zaszczyt zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową pt. ,,Rola dwuizbowości w ustroju demokratycznym", która odbędzie się w sobotę, 12 grudnia 2020 r. w formie zdalnej przez platformę Zoom. Konferencja będzie miała charakter prawniczy, a przewidziane są panele zarówno eksperckie, jak i studencko-doktoranckie.

Szczegółowy program konferencji zostanie udostępniony na wydarzeniu. Proponowane obszary tematyczne referatów:
1.Funkcjonowanie dwuizbowości w wybranym ustroju.
2.Wpływ dwuizbowości na funkcjonowanie państwa demokratycznego.
3. Kształtowanie się systemu parlamentarnego w państwach demokratycznych.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z załączeniem abstraktu. Abstrakt powinien zawierać imię, nazwisko oraz afiliację autora, a także tytuł, główne tezy wystąpienia i bibliografię. Nie powinien przekraczać 250 słów. Zgłoszenie należy nadesłać do 22 listopada 2020 r.

Uczestnictwo bierne nie wymaga rejestracji - link do spotkania zostanie umieszczony na stronie wydarzenia oraz na stronie internetowej Koła. Planowana jest również transmisja na żywo na Facebooku.

W razie pytań, prosimy o kontakt za pośrednictwem fanpage'a na Facebooku lub adresu e-mail konferencja@knkp.edu.pl.

#konferencja #koło naukowe