Rusza Szkoła Prawa Uchodźczego - rekrutacja trwa do 27 lutego

Sekcja Uchodźców Kliniki Prawa WPIA UW zaprasza do wzięcia udziału w SZKOLE PRAWA UCHODŹCZEGO!

Jeśli ciekawi Cię:

• jakie trudności napotykają osoby starające się o status uchodźcy w Polsce?
  • jakie prawa przysługują bezpaństwowcom?
  • jaka przyszłość czeka uchodźców klimatycznych?

a także interesujesz się prawem migracyjnym, do poduszki czytasz Konwencję Genewską z 1951 r., a Twoją ulubioną ustawą jest ustawa o cudzoziemcach, to ten projekt jest przeznaczony właśnie dla Ciebie!

Szkoła Prawa Uchodźczego to projekt stworzony wspólnymi siłami Sekcji Uchodźców Kliniki Prawa WPIA UW, Studenckiego Koła Działalności Humanitarnej, Studenckiego Koła Naukowego im. Pauliny Kuczalskiej-Reinschmit oraz Koła Naukowego Komparatystyki Prawniczej, tworzony we współpracy z kancelarią Dentons oraz wspierany przez Kuchnię Konfliktu.

Projekt obejmuje 8 wyjątkowych spotkań z ekspertkami i ekspertami z zakresu prawa uchodźczego. Uczestnicy będą mieli szansę pogłębić wiedzę na temat ochrony międzynarodowej migrantów, procedury uchodźczej, kryzysu na granicy, a także spojrzeć na zagadnienie z perspektywy historycznej i porozmawiać z osobami z doświadczeniem uchodźczym.

Spotkania odbywać się będą we wtorki w godzinach 19-20:30, począwszy od 8 marca 2022 r. Przewidywane jest również jedno spotkanie warsztatowe w sobotę. Cykl zakończy się w pierwszej połowie maja. Wzięcie udziału w co najmniej 6 spotkaniach z cyklu daje możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia szkoły prawa uchodźczego.

Na zgłoszenia czekamy do 27 lutego. Liczba miejsc ograniczona! Jeśli jesteś zainteresowany/a, i chcesz wziąć udział w rekrutacji, wypełnij formularz: https://forms.gle/8YT3SuUFKSMF8UmD6

Szczegółowy harmonogram zostanie opublikowany wkrótce! W razie pytań zapraszamy do kontaktu: szkolaprawauchodzczego@gmail.com

Szkoła Prawa Uchodźczego realizowana jest w ramach grantu otrzymanego od Babseacle Foundation.