Spotkanie dot. wyroku TK z dn. 22 października 2020 r. - 9.12

Studenckie Koło Naukowe im. Pauliny Kuczalskiej-Reinschmit UW zaprasza na  spotkanie pt. "Co oznacza wyrok Trybunału? Perspektywa bioetyki i bioprawa". Spotkanie odbędzie się 9 grudnia (środa) o godzinie 20:00 w trybie zdalnym na platformie Zoom - transmisja na żywo będzie dostępna na Facebook'u Koła. Podczas spotkania pojawi się możliwość zadawania pytań.

Spotkanie będzie dotyczyło wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 r. Podczas spotkania zostanie przeanalizowane orzeczenie z perspektywy bioetyki i bioprawa oraz przedyskutowane pytanie dot. istoty prawnej ochrony życia.

Goścmi wydarzenia są:

- dr Joanna Różyńska - prawniczka i bioetyczka, Przewodnicząca Komitetu Bioetyki przy Prezydium PAN, Centrum Bioetyki i Bioprawa UW.

- dr hab. n. med. Lucjusz Jakubowski - specjalista w dziedzinach pediatrii, genetyki klinicznej oraz laboratoryjnej genetyki medycznej. Wiceprzewodniczący Komitetu Bioetyki przy Prezydium PAN.

Archiwum Osiatyńskiego objęło wydarzenie swoim matronatem.

#koło naukowe #wydarzenia