Ukazała się praca doktorska dr-a Miłosza Kłosowiaka nagrodzona w konkursie Państwa i Prawa

Nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer ukazała się praca doktorska dr-a Miłosza Kłosowiaka z Katedry Prawa i Postępowania Administracyjnego. Praca pt. „Wymiana informacji w sprawach podatkowych a ochrona praw podatnika” została nagrodzona II miejscem w ubiegłorocznym konkursie redakcji Państwa i Prawa.

Publikacja całościowo omawia prawa podatnika w postępowaniach dowodowych, w których zasadniczy element stanowi współpraca polskich organów podatkowych z innymi państwami w zakresie wymiany informacji.

Autor wskazuje kluczowe ryzyka, jakie powstają na gruncie obowiązujących przepisów. Mowa tu przede wszystkim o prawie do prywatności i prawie do ochrony poufności danych. Dodatkowo w publikacji omówiono środki ochrony prawnej podatnika w ramach procedury podatkowej i sądowoadministracyjnej. Praca dostępna jest na stronie wydawnictwa Wolters Kluwer.