Ukazała się publikacja "PROM Krótkie wyjazdy wielkie możliwości"

Ukazała się publikacja "PROM Krótkie wyjazdy wielkie możliwości", w której prezentowane są sukcesy wybranych polskich uczelni i jednostek naukowych oraz stypendystów korzystających ze wsparcia programu PROM — w tym Prodziekana ds. badań naukowych i współpracy międzynarodowej WPiA UW, dr hab. Piotra Grzebyka (str. 73).

Program PROM – Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej powstał, aby wspierać doskonalenie kompetencji doktorantów i kadry akademickiej z Polski i zagranicy, w tym pochodzących spoza UE, poprzez międzynarodową wymianę stypendialną. PROM umożliwia udział w krótkich formach kształcenia (trwających 5–30 dni) o międzynarodowym charakterze.

Program realizowany był w latach 2018-2023 przez Polskie Centrum Studiów nad Prawem i Gospodarką Chin WPiA UW. Łącznie podczas dwóch edycji PROM ze stypendiów skorzystało ponad 120 osób. Doktoranci i członkowie kadry akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego brali udział m.in. szkole letniej w Szanghaju, w kursie w Singapurze oraz w stażach badawczych w USA, Hong Kongu, Chinach, Australii, Japonii czy Wielkiej Brytanii. Z kolei młodzi badacze z krajów azjatyckich i europejskich odbyli staże badawcze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Katedrze Prawa Europejskiego, Centre for International and European Labour Law Studies (CIELLS) i Katedrze Europejskiej Tradycji Prawnej.