Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/24

28 września 2023 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024, którą otworzył Dziekan WPiA UW, prof. dr hab. Tomasz Giaro. Nowoprzyjęci studenci mieli możliwość wysłuchać przemówienia Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Warszawskiego – prof. dra hab. Alojzego Z. Nowaka.

Podczas ceremonii odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów przyjętych na pierwszy rok studiów. W obecności władz rektorskich i dziekańskich Uniwersytetu, studenci złożyli ślubowanie. Następnie Wykład Inauguracyjny pt. "Konstytucyjne gwarancje ochrony wartości polskiego pieniądza" wygłosił dr hab. Przemysław Litwiniuk, prof. SGGW, członek Rady Polityki Pieniężnej. Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie Prodziekana ds. studenckich Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego – dra Andrzeja Bieleckiego – oraz przedstawiciela Zarządu Samorządu Studentów WPiA UW, Krzysztofa Chlebowskiego.

Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości naszym gościom, a studentom życzymy pomyślnego nowego roku akademickiego.

Wszystkie zdjęcia z uroczystości są dostępne pod poniższym linkiem:

GALERIA ZDJĘĆ - INAUGURACJA