Zespół School of Law and Economy of China podczas 17th Annual Conference of the European China Law Studies Association

21 września 2023 r. zespół School of Law and Economy of China (Paulina Uznańska - doktorantka WPiA UW, Igor Szpotakowski - wykładowca Szkoły Prawa i Gospodarki Chin UW, doktorant w Newcastle University oraz Piotr Grzebyk – kierownik Szkoły) prezentował podczas 17th Annual Conference of the European China Law Studies Association wyniki swoich badań na temat nowoczesnych technologii w ChRL.

1. Popularizing Cybersecurity Law in China: Central Government’s Vision vs. Local Government’s Action, Paulina Uznańska.
  2. Self-regulation of the Generative AI Models in China from the Comparative Perspective, Igor Szpotakowski.
  3. Algorithm Management of Platform Work in the PRC, Piotr Grzebyk.

The European China Law Studies Association jest największym w Europie stowarzyszeniem zrzeszającym naukowców i praktyków zajmujących się badaniem prawa chińskiego. Stowarzyszenie liczy obecnie około 300 członków. Poprzednie konferencje ECLS odbywały się w 2022 r. w University of Copenhagen, w 2021 r. w Uniwerystecie Warszawskim, w 2019 r. w University of Durham, w 2018 r. w University of Turin, w 2017 r. w Leiden Universty, w 2016 r. na Roma Tre, w 2015 r. w University of Cologne, w 2014 r. w Chinese University of Hong Kong, w 2013 r. w University of Oxford, w 2012 r. w University of Helsinki i w 2011 r. na SciencesPo.

Następna Annual Conference of the European China Law Studies Association odbędzię się we wrześniu 2024 r. w Chinese University of Hong Kong, a gospodarzem będzie prof. Lutz-Christian Wolff, dziekan wydziału prawa tego uniwersytetu oraz przyjaciel School of Law and Economy of China. W załączeniu znajduje się też zdjęcie ze spotkania z prof. Wolffem w HK z kwietnia 2022 r.