Przeskocz do treści

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym

Katedra Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Kołem Naukowym Zawodów Prawniczych WPiA UW mają zaszczyt zaprosić do udziału w VII Ogólnopolskim Konkurs Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Postępowaniu Cywilnym to coroczna odbywająca się pod patronatem Towarzystwa Naukowego Procesualistów Cywilnych inicjatywa, której celem jest popularyzacja nauki postępowania cywilnego wśród studentów prawa z różnych uczelni w Polsce oraz udostępnienie im płaszczyzny do rywalizacji w zakresie znajomości postępowania cywilnego. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap Konkursu (etap uczelniany) ma na celu wyłonienie dwóch najlepszych studentów, którzy będą reprezentować Uniwersytet Warszawski na etapie centralnym.

Etap wydziałowy konkursu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadzony zostanie w dniu 7 maja 2024 r. (wtorek) o godz. 19:30 – sala A.2 Collegium Iuridicum II przy ul. Lipowej 4. Studenci będą mieli okazję zmierzyć się z pytaniami (test zamknięty jednokrotnego wyboru) oraz rozwiązać kilka kazusów. Partnerami wydarzenia są: kancelarie CMS oraz Dentons oraz Wydawnictwo Wolters Kluwer.

Warunkiem uczestnictwa w etapie uczelnianym Konkursu jest wypełnienie i wysłanie do dnia 4 maja 2024 roku formularza rejestracyjnego obsługiwanego przez Koło Naukowe Zawodów Prawniczych pod następującym adresem: https://forms.gle/Vb7MNmdenhpqo3Ut6

Laureaci Etapu Uczelnianego na Uniwersytecie Warszawskim, pod warunkiem wzięcia udziału w etapie ogólnopolskim Konkursu - finał odbędzie się 24 maja (piątek) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu – Collegium Iuridicum Novum przy al. Niepodległości 53, otrzymują:

  • ocenę bardzo dobrą z egzaminu z przedmiotu „Postępowanie cywilne”
  • vouchery podarunkowe od Parterów – kancelarii CMS Polska oraz Dentons
  • możliwość odbycia praktyk/stażu w kancelariach Partnerów
  • nagrody książkowe od Wydawnictwa Wolters Kluwer

Informacje o ogólnopolskim etapie Konkursu:
https://www.facebook.com/events/s/vii-ogolnopolski-konkurs-wiedz/731626639088349/

Ewentualne pytania co do udziału w etapie uczelnianym Konkursu proszę kierować na adres: zembrzuski@wpia.uw.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!

 

Partnerzy: