Zaproszenie do udziału w konkursie CCBE Amicus Curiae 2025

Council of Bars and Law Societies of Europe (CCBE) zaprasza studentów WPiA UW do udziału w corocznym konkursie CCBE Amicus Curiae. Jest to wyjątkowa okazja dla studentów prawa z krajów członkowskich CCBE do zapoznania się z działalnością organizacji, podkreślenia roli prawników w obronie państwa prawa oraz zdobycia praktycznego doświadczenia w pisaniu opinii przyjaciela sądu („amicus curiae brief”).

Konkurs polega na przygotowaniu fikcyjnego pisma amicus curiae w języku angielskim lub francuskim. Najlepsze pismo zostanie opublikowane przez CCBE na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Zwycięzca otrzyma nagrodę podczas uroczystości w Bordeaux we Francji w dniu 16 maja 2025 r.

Rejestracja trwa od 1 września 2024 do 30 listopada 2024 r., a szczegółowe informacje dostępne są na stronie Council of Bars and Law Societies of Europe (CCBE).