Wykład inauguracyjny Koła Naukowego Prawa Migracyjnego WPiA UW

Koło Naukowe Prawa Migracyjnego WPiA UW serdecznie zaprasza na wykład inauguracyjny „Pushbacki na granicy polsko-białoruskiej. Podstawy prawne i praktyka”, który poprowadzi prof. ucz. dr hab. Marcin Wiącek, Rzecznik Praw Obywatelskich. Pan Profesor to wybitna, znana wielu studentom postać. Absolwent naszego wydziału, Pan Profesor ma wieloletnie doświadczenie w pracy w Trybunale Konstytucyjnym, Naczelnym Sądzie Administracyjnym, czy Radzie Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów. Jest autorem wielu publikacji naukowych dotyczących między innymi ochrony praw człowieka, prawa konstytucyjnego, sądownictwa konstytucyjnego. W 2021 r. został wybrany na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich VIII kadencji. To wydarzenie szczególnie istotne w historii naszego nowopowstałego Koła i niezmiernie cieszymy się, że poprowadzi je właśnie Profesor Wiącek, RPO. Jesteśmy przekonani, że będzie to niezwykle cenna okazja do pogłębienia wiedzy na temat pushbacków na granicy polsko-białoruskiej – temat niezwykle istotny w obecnym dyskursie politycznym. Do zobaczenia już w środę 22 maja o 20:00 w sali 1.2!

Więcej informacji na Facebooku