Ochrona dobrostanu zwierząt w teorii i praktyce

Ogólnopolska Konferencja Naukowa
pt. ,,Ochrona dobrostanu zwierząt w teorii i praktyce”

3 czerwca 2024 r., godz. 9.00 - 16.15
online - platforma Zoom

Koło Naukowe Praw Zwierząt UW ma zaszczyt zaprosić na zdalną Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Ochrona dobrostanu zwierząt w teorii i praktyce”, która odbędzie się 3 czerwca 2024 r., w godz. 9.00 – 16.15 na platformie Zoom.

Głównym celem konferencji jest przedstawienie analizy obecnego stanu prawnego i oceny stanu ochrony różnych grup zwierząt w Polsce. W zakresie tematycznym pozostaje również przybliżenie aktualnych problemów związanych z obowiązującym przepisami prawnymi.

Wystąpienia prelegentów będą podzielone na cztery panele, z których każdy będzie dotyczyć innej kategorii zwierząt.

Podczas konferencji poruszone zostaną zagadnienia takie jak: status zwierząt z perspektywy filozofii prawa, problem bezdomności zwierząt i propozycje jego rozwiązania, status zwierząt dzikich, humanitarność przepisów dotyczących uśmiercania zwierząt gospodarskich, zasady wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych oraz transport zwierząt, a także ochrona zwierząt przed znęcaniem. Konferencja będzie nastawiona na analizę zagadnień pod względem zarówno cywilnoprawnym, jak i administracyjnoprawnym
oraz prawnokarnym.

Celem będzie stworzenie przestrzeni do debaty nad aktualnymi problemami związanymi z prawną ochroną zwierząt, a także przybliżenie uczestnikom problematyki z tej dziedziny prawa.

Link do wydarzenia na Facebook-u:

Opiekun konferencji: dr Anna Zientara
Organizator: Koło Naukowe Praw Zwierząt UW

Zapoznaj się z programem i zapisz na konferencję