Artykuł dr Adama Ploszki w prestiżowym "The International Journal of Human Rights"

Artykuł dr Adama Ploszki (Zakład Praw Człowieka WPiA UW) ukazał się w czasopiśmie The International Journal of Human Rights, jednym z najwyżej punktowanych czasopism prawniczych dotyczących problematyki praw człowieka. Publikacja pt. From human rights to human wrongs. How local government can negatively influence the situation of an individual. The case of Polish LGBT ideology-free zones dostępna jest na stronie Wydawnictwa.

Dr Adam Ploszka jest adiunktem w Zakładzie Praw Człowieka WPiA UW. W ramach pracy naukowej kierował projektem badawczym pt. Skrajne ubóstwo jednostki jako kategoria konstytucyjna finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki. Zawodowo dr Adam Ploszka był związany z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, gdzie pracował jako prawnik w latach 2012-2017, a następnie z kancelarią prawną Pietrzak Sidor & Wspólnicy. Dodatkowo, w 2015 r. został członkiem Komisji Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności powołanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Jest także  członkiem stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy oraz zasiada w Radzie Programowej Archiwum im. prof. Wiktora Osiatyńskiego.