Dr Anne-Marie Weber współautorką artykułu opublikowanego w prestiżowym "European Company and Financial Law Review"

W prestiżowym czasopiśmie European Company and Financial Law Review ukazał się artykuł pt. Mandatory Dematerialization of Shares in Polish Private Companies: A Missed Opportunity to Do Things Right autorstwa dr Anne-Marie Weber (Katedra Prawa Handlowego WPiA UW) oraz dr-a Jacka Dybińskiego (Katedra Prawa Gospodarczego Prywatnego WPiA UJ). Publikacja dostępna jest na stronie Wydawnictwa

Dr Anne-Marie Weber jest adiunktem w Katedrze Prawa Handlowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obroniła z pracę doktorską wyróżnioną następnie przez Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego w konkursie na najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego. Absolwentka studiów magisterskich (LL.M.) na Berkeley School of Law. Wykładowca Szkoły Prawa Niemieckiego działającej przy Wydziale Prawa i Administracji UW. Visiting Scholar Instytutu Zagranicznego i Międzynarodowego Prawa Prywatnego im. Maxa Planck’a w Hamburgu. Specjalizuje się w regulacji prawnej rynku finansowego oraz w prawie spółek. Obecne zainteresowania naukowe poświęca przełomowym wyzwaniom stawianym regulacji prawnej przez rozwój technologiczny oraz transformacyjne przemiany społeczne.