Odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa Centrum Oceny Skutków Regulacji Uniwersytetu Warszawskiego

W miniony piątek (tj. 23 lutego 2024 r.) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa Centrum Oceny Skutków Regulacji Uniwersytetu Warszawskiego, organizowana przez wieloletnich dydaktyków Uniwersytetu Warszawskiego: Kierownika Centrum Oceny Skutków Regulacji - dr hab. Krzysztofa Koźmińskiego i Koordynatora Ekspertyz i Analiz Centrum Oceny Skutków Regulacji - dr Michała Jabłońskiego. Wydarzenie zostało uroczyście otwarte przez Dziekana Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Tomasza Giaro.

W trakcie konferencji głos zabrali znakomici goście i uczestnicy, doświadczeni wykładowcy i profesorowie: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Leona Koźmińskiego, a także przedstawiciele: Związku Banków Polskich, Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, Instytutu Allerhanda, Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka oraz PwC. Wydarzenie zwieńczono dyskusją praktyków na temat stanowienia prawa i jego naprawy.

Warto wspomnieć, że Centrum Oceny Skutków Regulacji jest utworzoną w 2022 r., jednostką organizacyjną Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, zapewniającą wsparcie intelektualno-eksperckie naukowców uniwersyteckich, którzy w ramach interdyscyplinarnych grup badawczych przygotowują opracowania poświęcone ocenie skutków regulacji przewidując:

• następstwa przyjęcia rozwiązań,
  • identyfikując ich koszty (costs)
  • i zyski (benefits) w wymiarze społeczno-gospodarczym.

Link do transmisji z wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=VInjKtO-Kew