Drużyna WPiA UW zajęła trzecie miejsce w konkursie Hugo Sinzheimer Moot Court Competition

W dniach 20-23 czerwca 2024 r. w Wiedniu w Austrii odbyła się 9. edycja Hugo Sinzheimer Moot Court Competition. Podobnie jak w latach ubiegłych, drużyna WPiA UW odniosła duży sukces, zdobywając trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej po przegranej w półfinale i stracie zaledwie jednego punktu w stosunku do zwycięskiej drużyny z Danii. W klasyfikacji indywidualnej Katarzyna Srokosz zdobyła drugie miejsce za najlepsze wystąpienie ustne.

Udział w konkursie Hugo Sinzheimer Moot Court Competition 2024 to coś więcej niż tylko europejskie prawo pracy. Była to inspirująca szansa na odkrycie nowych perspektyw stosowania i interpretacji prawa UE, porównanie wyników badań z zespołami z innych krajów, znalezienie najbardziej przekonującego sposobu na przedstawienie naszych argumentów i rozwinięcie umiejętności retorycznych. Co najważniejsze, Hugo Moot to przede wszystkim wspaniali ludzie. 12 krajów – 12 drużyn – 12 perspektyw – niezliczone fascynujące interakcje i piękne chwile. - twierdzą członkowie drużyny z WPiA UW.

Serdecznie gratulujemy trenerom – prof. UW Beryl ter Haar i Julii Mazurkiewicz, byłej uczestniczce Hugo Moot – oraz kancelarii prawnej Linklaters Warsaw (Katarzynie Wieczorek, także poprzedniej uczestniczce Hugo Moot) i jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć w tym roku.

Kurs Hugo Sinzheimer Moot Court Competition (ID kursu: 2200-1I109) przygotowujący do udziału w konkursie rozpoczyna się w semestrze letnim. Studenci zainteresowani udziałem w przyszłorocznym Hugo Moot proszeni są o kontakt mailowy z prof. Beryl ter Haar pod adresem b.terhaar@uw.edu.pl.