WPiA UW po raz kolejny otwiera Ranking Kierunków Studiów Perspektywy

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego kolejny rok z rzędu otwiera Ranking Kierunków Studiów Perspektywy w kategorii Administracja, zdobywając maksymalną liczbę punktów.

Ranking Kierunków Studiów to uporządkowana informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich. W tegorocznej edycji oceniano 74 kierunki studiów w 9 kategoriach: ekonomiczne, humanistyczne, medyczne i o zdrowiu, przyrodnicze, rolnicze, leśne i weterynaryjne, społeczne, ścisłe, techniczne oraz teologiczne.

Kapituła Rankingu brała pod uwagę: prestiż, sytuację absolwentów na rynku pracy, potencjał akademicki, potencjał dydaktyczny, potencjał naukowy, umiędzynarodowienie oraz dodatkowe kryteria.

Uniwersytet Warszawski zwyciężył w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024