Centrum Prawa Kanonicznego zaprasza na seminarium z cyklu "Stolica Apostolska wobec wyzwań współczesności"'

Centrum Prawa Kanonicznego WPiA UW
zaprasza na seminarium z cyklu
"Stolica Apostolska wobec wyzwań współczesności".
 W dniu 24 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18.30 wykład
pt. „800 lat dominikanów w Polsce -wyzwania i perspektywy”
wygłosi dr Łukasz Wiśniewski OP, Prowincjał polskich dominikanów.
Aula A3 Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4.

Po seminarium przewidziany jest poczęstunek jubileuszowy.

REJESTRACJA

O. Łukasz Wiśniewski urodził się w 1984 roku w Pasłęku. Do Zakonu wstąpił w 2003 roku. Pierwsze śluby złożył na ręce generała Zakonu, o. Carlosa A. Aspiroza Costy na zakończenie Kapituły Generalnej w Krakowie w 2004 roku. W czasie formacji przez rok mieszkał w Dublinie, gdzie studiował z braćmi z Prowincji Irlandii. Profesję uroczystą złożył w 2009 roku, a święcenia kapłańskie przyjął w 2011 roku z rąk śp. kard. Franciszka Macharskiego. Po święceniach przez dwa lata mieszkał w Poznaniu, gdzie pracował w Wydawnictwie „W drodze” i był duszpasterzem akademickim. W latach 2013-2019 kontynuował studia z teologii dogmatycznej we Fryburgu (Szwajcaria). Był asystentem prof. Benoît-Dominique’a de la Soujeole OP. Pod jego kierunkiem napisał i obronił magna cum laude dysertację doktorską, zatytułowaną Eklezjalny instynkt wiary (Lumen gentium 12, Dei verbum 8). Ukazała się rok później po francusku w wydawnictwie Cerf. Od 2020 roku mieszkał w Krakowie, gdzie przez kilka miesięcy był submagistrem (wychowawcą) braci studentów. 3 maja 2021 roku został wybrany przeorem klasztoru krakowskiego. Wykładał teologię dogmatyczną (eklezjologia, eschatologia) w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym w Krakowie. Prowadził też wykłady w Dominikańskim Studium Filozofii i Teologii w Krakowie oraz Studium Dominicanum w Warszawie. Publikował w miesięczniku „W drodze” oraz głosił komentarze do niedzielnych czytań dla portalu dominikanie.pl Posługuje się czterema językami obcymi.
29 stycznia 2022 r. Generał Zakonu, o. Gerard Timoner zatwierdził jego wybór na prowincjała Polskiej Prowincji Dominikanów.

#seminarium