Przeskocz do treści

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Katalogi

Katalogi kartkowe:

Katalogi kartkowe Biblioteki Wydziału Prawa i Administracji znajdują się na parterze, obok Lektorium.

Katalog książek – zawiera opisy wszystkich książek zgromadzonych w Bibliotece. Opisy ułożone są alfabetycznie według autorów lub tytułów (w przypadku dzieł anonimowych albo mających więcej niż 3 autorów, w tym ostatnim przypadku książki można szukać także pod nazwiskiem pierwszego autora lub redaktora). W katalogu czytelnik znajdzie m.in. informacje o księgach pamiątkowych.

Katalog czasopism – zawiera opisy czasopism, osobno polskich i zagranicznych oraz wydawnictw zbiorowych. W katalogu opisy ułożone są alfabetycznie według tytułów czasopism. Czytelnik, chcąc znaleźć informację o czasopiśmie, powinien przeszukać katalog czasopism i katalog wydawnictw zbiorowych. W Bibliotece tworzony jest także katalog artykułów opublikowanych w  wydawnictwach zbiorowych. Obecnie rozpisywane są artykuły z 24 wydawnictw ciągłych: (Lista). Opisy w tym katalogu ułożone są alfabetycznie według autorów.

Katalog działowy – zawiera opisy książek zgromadzonych w Bibliotece ułożone według dziedzin prawa. Czytelnik znajdzie tu również informacje o książkach i czasopismach zgromadzonych w Szkołach Prawa: Amerykańskiego, Angielskiego, Francuskiego, Hiszpańskiego, Niemieckiego, Włoskiego, a także wykaz prac doktorskich obronionych na Wydziale Prawa i Administracji.


Informacje o zawartości katalogów kartkowych można uzyskać dzwoniąc:

(22) 55-24-354, (22) 22-20-382

lub pisząc: biblio@wpia.uw.edu.pl


 

Katalog online:

Dostęp do katalogu: chamo.buw.uw.edu.pl

Katalog zawiera informacje o książkach i czasopismach znajdujących się w zbiorach Biblioteki od 1992 roku, a także o większości prac doktorskich obronionych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to wspólny katalog Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i bibliotek wydziałowych, dlatego, szukając opisów publikacji zgromadzonych w Bibliotece Wydziału Prawa i Administracji, należy zwrócić uwagę na następujące lokalizacje:

  • książki znajdujące się w Lektorium, Czytelni Studenckiej oraz w Magazynie posiadają lokalizację:
  1. Wydział Prawa. Lektorium
  2. Wydział Prawa. Wolny Dostęp
  3. Wydział Prawa. Magazyn
  • książki tworzące księgozbiór dydaktyczny (do wypożyczenia) posiadają lokalizację:
  1. Wydział Prawa. Dydaktyczny-WD
  2. Wydział Prawa. Dydaktyczny-Magazyn

 

Multiwyszukiwarka

Dostęp do mutliwyszukiwarki: www.buw.uw.edu.pl

Multiwyszukiwarka umożliwia zintegrowane przeszukiwanie katalogu Biblioteki oraz większości baz udostępnianych przez Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego. Wyszukiwanie nie obejmuje baz prawniczych (m.in.: Lex, Legalis, LexPolonica, Westlaw, HeinOnline, Beck-online) oraz e-książek i niektórych innych.