Przeskocz do treści

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Zbiory elektroniczne

Poniżej znajduje się lista najważniejszych baz i narzędzi dostępnych w Bibliotece WPiA UW (bazy prenumerowane na potrzeby WPiA oraz wybrane z oferty BUW).

Dodatkowo mogą Państwo zapoznać się z listą wszystkich baz oferowanych przez Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego.

Wiele baz jest dostępnych z domu. W celu korzystania z tych źródeł należy zalogować się przez stronę BUW. Szczegółowe informacje dotyczące dostępu do baz z domu znajdują się na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej.

Bazy Westlaw, Beck-online i HeinOnline są dostępne wyłącznie dla pracowników i studentów WPiA w sieci komputerowej Wydziału.

Wirtualna Biblioteka Nauki

Wirtualna Biblioteka Nauki (WBN), dostępna pod adresem www.wbn.edu.pl, jest narzędziem badawczym, które umożliwia wszystkim polskim naukowcom bezpłatny dostęp do światowych zasobów wiedzy – elektronicznych baz danych oraz czasopism i publikacji naukowych w wersji elektronicznej. To ważne wsparcie w pracach badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych we wszystkich dziedzinach wiedzy i specjalnościach naukowych w Polsce, jak również istotna pomoc dla doktorantów i studentów przygotowujących prace dyplomowe. (Za stroną MNiSW.)