Przeskocz do treści

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytet Warszawski

Centrum Prawa Chińskiego

Polskie Centrum Studiów nad Prawem i Gospodarką Chin

Kontakt:

Szkoła Prawa i Gospodarki Chin
Collegium Iuridicum I, pok. 411
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa
tel: +48 661 605 317
e-mail: china.law@wpia.uw.edu.pl
Odwiedź stronę Polskiego Centrum Studiów nad Prawem i Gospodarką Chin

www.chinalaw.wpia.uw.edu.pl, fanpage Szkoły na Facebooku oraz profil na LinkedIn.

Kierownik: dr hab. Piotr Grzebyk

Zastępca kierownika: Maria Piątek

Szkoła Prawa i Gospodarki Chin (School of Law and Economy of China) to projekt Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego realizowany od października 2018 r. w ramach Polskiego Centrum Studiów nad Prawem i Gospodarką Chin (中国法律与经济波兰研究中心).

Głównym celem Szkoły Prawa i Gospodarki Chin jest upowszechnianie specjalistycznej wiedzy o prawie, ekonomii i kulturze biznesowej współczesnych Chin w formie seminariów, wykładów i warsztatów prowadzonych przez czołowych akademików i praktyków z Chin, USA, Australii i Europy, a także polskich ekspertów mających doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej na rynku chińskim i analityków z czołowych think-tanków.

W ramach Szkoły organizowany jest roczny, interdyscyplinarny kurs przeznaczony dla studentów wszystkich kierunków, przedstawicieli przedsiębiorstw i wyższej kadry menedżerskiej oraz pracowników administracji rządowej i samorządowej odpowiedzialnych za współpracę z chińskimi partnerami. Od roku akademickiego 2022/2023 możliwe jest także uczestniczenie jedynie w wybranych modułach (zjazdach).

Zajęcia będą prowadzone między innymi przez wykładowców z:

 • China University of Political Science and Law
 • Peking University
 • University of Oxford
 • University of Melbourne
 • East China University of Political Science and Law
 • University of Cologne
 • Leiden University
 • Chinese University of Hong Kong

Obszary wiedzy nabywanej w trakcie nauki w Szkole:

 1. Filar prawniczy: Uczestnicy Szkoły biorą udział w warsztatach i seminariach dotyczących chińskiego prawa cywilnego, korporacyjnego, konstytucyjnego, administracyjnego, karnego, arbitrażowego, gospodarczego, a także prawa własności intelektualnej, sądownictwa, czy też chińskich regulacji prawnych w obszarze cyberbezpieczeństwa i nowych technologii.
 2. Filar gospodarczy: Słuchacze biorą udział w zajęciach o systemie politycznym ChRL, roli władz lokalnych w Chinach, chińskim modelu rozwoju gospodarczego, eksporcie i imporcie, inwestycjach zagranicznych i e-commerce.
 3. Filar polityczno-społeczny: Słuchacze uczestniczą w wykładach dotyczących systemu politycznego ChRL, chińskiej polityki zagranicznej, roli Chin we współczesnym porządku międzynarodowych oraz bieżących i ważnych kwestii społeczno-kulturowych (np. tzw. social credit system).

Nauczanie odbywa się w całości w języku angielskim. W roku akademickim 2022/2023 zajęcia będą organizowane są w trybie hybrydowym w weekendy (jedna sobota i jedna niedziela w miesiącu; w sumie 9 zjazdów). Tryb hybrydowy oznacza, że niektóre wykłady będą prowadzone na miejscu i transmitowane live (zatem zawsze istnieje możliwość wzięcia w nich zdalnego udziału), inne natomiast online (na platformie Zoom).

Za ukończenie Szkoły Prawa i Gospodarki Chin studenci Wydziału Prawa i Administracji UW otrzymają 12 punktów ECTS. Istnieje możliwość rozliczenia Szkoły jako bloku.

Więcej informacji o rekrutacji, datach zjazdów oraz programie znajdą Państwo na naszej stronie.

Serdecznie zachęcamy do aplikowania!