Master droit des affaires francais et europeen

Pierwszy egzamin sesji zimowej Master’a rozpoczęty. 28 rocznik współpracy między Uniwersytetem w Poitiers i Uniwersytetem Warszawskim

Fiche de présentation du Master

MASTER ZAWODOWY KIERUNEK: PRAWO BIZNESOWE
Specjalizacja: Francuskie i Europejskie Prawo Biznesowe

1. Master professionnel de Droit des affaires, spécialité Droit français et européen des affaires jest dyplomem organizowanym we współpracy przez Uniwersytet Poitiers i Uniwersytet Warszawski. Zajęcia odbywają się w języku francuskim w salach Uniwersytetu Warszawskiego. Dyplom ten może zostać połączony ze studiami Magisterskimi na WPiA. Wówczas studenci otrzymują  polski dyplom magisterski i francuski dyplom Master. Ale możliwe jest również, zgodnie z warunkami wskazanymi w niniejszym regulaminie, uzyskanie jedynie dyplomu Master.
  2. Zajęcia organizowane przez Uniwersytet Poitiers w ramach dyplomu Master professionnel de Droit des affaires, spécialité Droit français et européen des affaires nazywane będą w niniejszym regulaminie „zajęciami dyplomu Master”. Dyplom, którego pełna nazwa brzmi „Master professionnel de Droit des affaires, spécialité Droit français et européen des affaires » dalej będzie nazywany « dyplomem Master ».
  3. Zajęcia prowadzone w ramach dyplomu Master są rozłożona na dwa lata: jest to odpowiednio czwarty i piąty rok studiów magisterskich. Każda z tych części odpowiada jednemu semestrowi i gwarantuje 30 punktów ECTS. W celu uzyskania dyplomu Master student musi uzyskać w ciągu całych studiów 300 punktów ECTS.
  4. Kadrę dydaktyczną stanowią wykładowcy z uniwersytetów francuskich (przede wszystkim z Poitiers) oraz – po stronie polskiej – francuscy i frankojęzyczni specjaliści danej dziedziny prawa (adwokaci, radcy prawni).

ORGANIZACJA KSZTAŁCENIA

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 do godz. 20.00 w poszczegółnych tygodniach zgodnie z poniższym harmonogramem:

Calendrier Master 1

Calendrier Master 2

REKRUTACJA DO MASTERA TRWA DO 10 PAŹDZIERNIKA, ZAPRASZAMY !
Druga tura rekrutacji do pierwszego roku Mastera (M1) jest otwarta. Zostało kilka miejsc. Serdecznie zapraszamy do złożenia kandydatury!

FORMULARZ KANDYDATURY DO POBRANIA

Dossier de candidature M1

Dossier de candidature M2

WYBÓR KANDYDATÓW

Wybór kandydatów dokonuje komisja kwalifikacyjna na podstawie „dossier de candidature” wraz z listem motywacyjnym i CV. Dodatkowo, Kierownik może zorganizować rozmowę kwalifikacyjną z osobami, którzy deklarują poziom języka francuskiego na poziomie niższym niż B2. Może kandydować do przyjęcia na studiach Mastera, każda osoba, która może udowodnić ukończenia 3 lata studiów wyższych.

ZAPISY

Osoby przyjęte obowiązane są do pobrania u Kierownika Centrum Prawa Francuskiego, Philippe’a Chauvin odpowiedniego formularza, wypełnienia go i zwrotu w ciągu 7 dni. Kserokopie dokumentów dołączonych do dossier będą musiały zostać przetłumaczone na język francuski. Muszą one być zgodne z oryginałem.

W tym samym czasie należy wnieść stosowne opłaty na konta bankowe obu Uniwersytetów (numery kont dołączone są do formularza). Wysokość opłat ustalona jest następująco:

1 rok 2 rok
Uniwersytet Warszawski 1150 zł 1150 zł
Uniwersytet Poitiers 250 € 250 €

FORMULARZE UMOWY I OCENY STAŻU DO POBRANIA:

Convention-polconvention

Ocena stażu Grille évaluation stage